bilgi@ozustinsaat.com.tr    (0532) 414 37 87 ( 0442 ) 315 60 66
  • Türkçe
  • English


01/07/2016 - 02/07/2016

İnsanlar Ölmesin !

 ARTIK İNSANLAR SUDAN SEBEPLERDEN ÖLMESİN!

Soğuk iklim süren bölgelerde; iklimle münhasır yaşam şartlarında da farklılık arz eden riskler ve sorunlar bulunmaktadır. Binalarda dış güzellikler, konforlu ürünler, kalite sıklıkla düşünülmekle beraber atlanmaması gereken güvenlik unsurudur.

Buzlanma ile birlikte kış aylarında araç kazalarında ciddi bir artış ve paralelinde can ve mal kayıpları sıklıkla yaşanmaktadır.

Binalarda bina giriş merdivenlerinden düşerek sakatlanan kısa ya da uzun süreli hatta kalıcı sakatlıklara maruz kalan yüzlerce insan arasında belkide sizinde bir tanıdığınız vardır. “Ateş düşdüğü yeri yakar” derler ya işte bu, tam bir sudan sebeptir. Hatta daha acısı çatı saçaklarında oluşan buzlanmalar, genellikle ölümlerle sonuçlanan kazalara neden olur.

O halde; yaşam alanlarında görsel güzellikler yanısıra kış şartlarına münhasır alınacak güvenlik önlemleri kaçınılmaz olmalıdır. Zira her mevsim içinde güzeldir, kış memleketlerinde insanların risk almadan kışın güzelliklerinden faydalanarak yaşamaları için; projecilere, karar vericilere ve yöneticilere ciddi bir sorumluluk düşmektedir.