bilgi@ozustinsaat.com.tr    (0532) 414 37 87 ( 0442 ) 315 60 66
  • Türkçe
  • English


01/07/2016 - 02/07/2016

Sisteminin Avantajları

 

Konforlu; Isınan hava yukarı doğru hareket eder! Bu gerçeğe bağlı kalınarak döşemeden ısıtma sisteminin radyatörlü konvansiyonel sisteme nazaran neden daha konforlu olduğu kolayca anlaşılabilir. Radyatörlü sistemde ısınan hava baş hizasından yukarıya, tavana doğru ve daha sonra soğuyup aşağıya, ayak seviyesine soğuk bir esinti hissettirecek şekilde hareket eder. Diğer tarafdan döşemeden ısıtma sistemi ise kişilerin ayak, vücut ve başında hoş bir sıcaklık hissetmesine sebep olur. Yukarıya doğru çok yoğun olmayan hafif bir hava hareketi oluşturduğundan dolayı toz tanelerinin ortama yayılmasınıda önemli ölçüde azaltmakta, dolayısıyla astım ve alerji hastaları açısından konforlu bir ortam sunmaktadır.

Ekonomik; Döşemede dengeli bir ısı dağılımı ve devireg termostatın sağladığı etkin sıcaklık kontrolü sayesinde, oda sıcaklığı; konfor seviyesini bozmadan 1-2 C azaltılabilir. Böylelikle ısı gereksiniminde %10-20 arasında azalma olmakta ve bunun sonucunda ekonomik ve çevresel kazınım elde edilmektedir.

Esnek Sistem / Kolay Kurulum; Devi™ sisteminin kurulumu; hazırlanmış ve yalıtımış zeminin üzerine DEVI ısıtma kablolarının döşenmesi ve termostat üzerinden 220 V şehir şebeke elektriği ile beslenmesinden ibaret oluşu oldukça temiz ve kolay bir işlemdir.

Estetik / Yer Kaplamaz; Devi™ döşemeden ısıtma sistemi görünmezdir. Sistem döşeme altına gizlendiğinden, mobilyaların konumu ve iç mimari tasarım açısından farklı çözümler üretilmesine yardımcı olmakta, yer işgal eden ve çoğu zaman görüntüyü bozan radyatörlere gereksinim kalmamaktadır.

Güvenli; Devi™ sisteminin elektrik enerjisi ile çalıştığını ve deprem vb. bir doğal afet halinde, şebeke elektriğinin hızlı bir şekilde ve otomatik olarak kesileceğini düşündüğümüzde; Devi™Elektrikli Döşemeden Isıtma Sistemi; bu durumda bile en güvenli sistem olarak karşınıza çıkar. Elektriğin kesilmesine müteakip devrede diğer ısıtma sistemlerinde olduğu üzere sıcak su, buhar, gaz vb. risk yaratacak bir madde kalmaz.

Uzun Ömürlü / Bakım Gerektirmeyen; Devi™ sistemlerinin pratik olarak ön görülen ömrü kuruldukları binanın ömrüne eşittir ve sistem kullanım esnasında bakım gerektirmez. Deviflex™ ve Devimat™ kablolar 10 yıl garantili olarak sunulmaktadır.